fot. pl.wikipedia.org

KPRM: Relacje rodzinne bez wpływu na zatrudnienie w spółkach Skarbu Państwa; decydują kompetencje

O zatrudnieniu w spółkach Skarbu Państwa decydują kompetencje i przygotowanie merytoryczne do objęcia danego stanowiska, relacje rodzinne nie mają na to wpływu, ani w sensie pozytywnym, ani negatywnym – powiedział w czwartek wiceszef kancelarii premiera Paweł Szrot.

Paweł Szrot odpowiadał w Sejmie na pytanie Piotra Apela (Kukiz’15), który pytał o tryb zatrudniania w spółkach Skarbu Państwa, w instytucjach państwowych, w fundacjach zależnych od instytucji państwowych oraz w urzędach, osób pozostających w relacjach rodzinnych z parlamentarzystami oraz wysokimi urzędnikami rządowymi.

Wiceszef KPRM zapewnił, że tryb postępowania przy zatrudnianiu osób w organach zarządzających spółek Skarbu Państwa regulują przepisy prawa i „żadne relacje rodzinne nie mają na to wpływu, ani w sensie pozytywnym, ani negatywnym”.

Przypominał, że wymogi, jakie musi spełnić kandydat na takie stanowisko, określa art. 22 ustawy o zasadach zarządzania mieniem państwowym, który stanowi, że taka osoba nie może być członkiem partii politycznej lub być przez nią zatrudniona.

„Te elementy podlegają weryfikacji przy powoływaniu organów zarządczych. W związku z powyższym, o zatrudnieniu osób decydują kompetencje i przygotowanie merytoryczne do objęcia stanowiska, na które prowadzony jest nabór” – oświadczył Paweł Szrot.

PAP/RIRM

drukuj