W kościołach będzie zbiórka na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi we Włoszech

W niedzielę, 18 września w kościołach na terenie całej Polski odbędzie się zbiórka pieniężna na rzecz ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech –  poinformowało PAP we wtorek  biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski.

„Mając w pamięci tragiczne wydarzenia we Włoszech, gdy kraj ten zmagał się z trzęsieniem ziemi, Kościół w Polsce pragnie wyjść naprzeciw z pomocą dla poszkodowanych w tym wydarzeniu. Dlatego też, z inicjatywy Przewodniczącego KEP ks. abp. Stanisława Gądeckiego, Caritas Polska w najbliższą niedzielę, w kościołach w Polsce zorganizuje zbiórkę pieniężną na rzecz ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech” – głosi komunikat biura prasowego KEP.

Jego autorzy informują, że datki będzie można przekazywać do puszek w niedzielę lub w innym czasie wyznaczonym w danej diecezji. Zebrane środki zostaną przekazane do włoskiej Caritas, co umożliwi udzielenie sprawnej pomocy ofiarom żywiołu.

W nocy 23/24 sierpnia tego roku środkowe Włochy nawiedziło trzęsienie ziemi o sile 6,2 w skali Richtera. Wstrząsy spowodowały śmierć niemal 300 osób, a także ogromne zniszczenia w regionie. Konferencja Episkopatu Polski jest wdzięczna wszystkim za modlitwę i pomoc poszkodowanym.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl