Kościół przestrzega przed przyjęciem ideologicznej konwencji

Sejm w najbliższy czwartek najprawdopodobniej przyjmie ustawę ratyfikującą Konwencję Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej.

Organizacje prawicowe i księża biskupi zwracają uwagę, że Konwencja przede wszystkim przemyca ideologię gender i uderza w rodzinę.

Prezydium KEP oświadczyło, że dokument, choć poświęcony jest istotnemu problemowi przemocy wobec kobiet, zbudowany jest na ideologicznych i niezgodnych z prawdą założeniach, których nie można zaakceptować.

– Ja oczywiście jestem solidarny z Kościołem polskim, który tutaj się wypowiedział. Co do tego nie ma wątpliwości. Trzeba bronić tego stanowiska. Pod pozorem przemocy chce się wprowadzić treści, które są całkowicie niezwiązane z tą sprawą – powiedział ks. abp Stanisław Wielgus.

Księża biskupi podkreślają też, że polskie prawodawstwo ma dostateczne narzędzia do zwalczania zjawiska przemocy, także agresji wobec kobiet.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl