Koronka do Bożego Miłosierdzia na Jubileusz Chrztu Polski

Dziś o godzinie 15.00 na ulicach polskich miast odmówiona zostanie Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji Ojczyzny. Inicjatywę modlitewną pobłogosławił i objął swoim honorowym patronatem ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita łódzki.

Wszystkich bardzo serdecznie zachęcam do tej modlitwy w najbliższy piątek, 15 kwietnia. Módlmy się do Bożego Miłosierdzia właśnie Koronką, której nauczył św. Faustynę sam Pan Jezus. Niech ta modlitwa nas zjednoczy […] Na ten wielki czyn Miłości, wszystkim z całego serca błogosławię – powiedział ks. abp Marek Jędraszewski.

Inicjatywa Koronki na Jubileusz Chrztu Polski zrodziła się w Chojnicach. Pomysłodawcą jest Aleksander Mrówczyński poseł PiS. Wsparcia udzielił parlamentarny zespół Ruchu Światło-Życie, Akcji katolickiej i Rodzin Katolickich oraz zespół ewangelizacyjno-muzyczny „Iskra Bożego Miłosierdzia” z Łodzi.

Pierwszy do inicjatywy przyłączył się Białystok później Częstochowa, Wrocław, Łódź i Zamość.

Tomasz Talaga, członek Zespołu Iskry Bożego Miłosierdzia w Łodzi powiedział, że modlitwa za Ojczyznę w jubileusz chrztu będzie podejmowana także poza granicami naszego kraju.

W Rzymie nasi przyjaciele organizują akcję modlitewną przy kościele św. Pankracego i w kilku innych miejscach. Jest to koronka nie tylko Polaków w Polsce, ale także za granicą – podkreślił Tomasz Talaga.

Pod adresem internetowym www.iskra.info.pl można na bieżąco uzyskać informacje o miastach i miejscach modlitewnego spotkania. Organizatorzy zachęcają, aby koronce do Bożego Miłosierdzia towarzyszyło bicie dzwonów w kościołach. Jubileusz Chrztu Polski jest okazją do rozszerzania orędzia Miłosierdzia Bożego i prośby o „miłosierdzie dla nas i całego świata.”


TV Trwam News/RIRM

drukuj