fot. pixabay.com

Koronawirus – druga grypa?

Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych, Michał Sutkowski, powiedział, że koronawirus będzie z nami, ale epidemiologicznie może zachowywać się jak grypa. Lekarz przyznał, że COVID-19 to choroba groźniejsza dla niektórych pacjentów.

W Polsce obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego. Spadła zarówno liczba nowych zakażeń, jak i hospitalizacji wywołanych koronawirusem. Przebieg choroby jest łagodniejszy.

Medycy nie wykluczają jednak powrotu niektórych chorób zakaźnych, w tym COVID-19. Podczas epidemii pojawiały się nowe warianty koronawirusa.

Do jesieni nie powinno się nic zmienić w zakresie rozprzestrzeniania się wirusa. Dr Michał Sutkowski stwierdził, że powinniśmy wykorzystać ten czas.

Powinniśmy te kilka miesięcy wykorzystać na promocję szczepień, promocję zdrowia, likwidację długu zdrowotnego, inne szczepienia ochronne, na to żebyśmy właściwie leczyli swoje choroby przewlekłe, jeżeli w tej pandemii, czy epidemii polskiej zaniedbaliśmy badań różnego rodzaju, nie poszliśmy na określone operacje, zróbmy to proszę państwa to jest dobry czas, to jest bardzo dobry czas – mówił dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych.

Ponad 90 procent Polaków nabyło odporność na COVID-19. Dwie dawki szczepionki przyjęło ok. 59 procent obywateli.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl