fot. PAP/EPA

Korea Północna wystrzeliła kolejne rakiety

Korea Północna ze swojego wschodniego wybrzeża wystrzeliła trzy rakiety w kierunku Morza Japońskiego, w tym jedną dalekiego zasięgu. 

W wyniku działań Korei Północnej w trzech prefekturach Japonii ogłoszono alarm. Rząd wezwał mieszkańców, by ukryli się w zamkniętych pomieszczeniach.

– Wykryliśmy, że pocisk wystrzelony około 7.40  czasu japońskiego  może przelecieć nad Japonią, więc ogłosiliśmy ostrzeżenie – poinformował Yasukazu Hamada, minister obrony Japonii.

Ostatecznie pocisk nad Japonią nie przeleciał, a minister obrony kraju wydał sprostowanie.

– Jeden z pocisków przeleciał na wysokości 2000 kilometrów, pokonał zasięg 750 kilometrów i spadł na wody Morza Japońskiego. Uważamy, że był to pocisk balistyczny średniego zasięgu – wyjaśnił Yasukazu Hamada.

Był to kolejny test rakietowy Pjongjangu. Wczoraj Korea Północna wystrzeliła co najmniej 23 pociski różnego typu. Jeden z nich spadł do morza w odległości zaledwie 60 km od wschodnich wybrzeży Korei Południowej.

– Stałe, dzień po dniu, wystrzeliwanie pocisków północnokoreańskich jest oburzające i nie może być tolerowane – oświadczył premier Japonii.

Rozwój sytuacji na Półwyspie Koreańskim bacznie śledzą Chiny.

– We wspólnym interesie regionu jest utrzymanie pokoju i stabilności na półwyspie oraz rozwiązywanie wzajemnych problemów w zrównoważony sposób poprzez dialog i konsultacje – podkreślił rzecznik MSZ Chin.

Nowe testy Pjongjangu ostro potępił rząd Korei Południowej.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl