Korea Płn.: Rozpoczął się piąty w historii szczyt koreański

Rozpoczęły się formalne rozmowy przywódcy Korei Płn. Kim Dzong Una i prezydenta Korei Płd. Mun Dze Ina, który przybył we wtorek do Pjongjangu na piąty w historii szczyt koreański. Przywódcy mają rozmawiać o dalszej poprawie stosunków i denuklearyzacji.

Prezydent Korei Płd. przyleciał do Pjongjangu we wtorek rano i według zapowiedzi jego kancelarii pozostanie tam do czwartku. Na lotnisku przywitał go Kim Dzong Un, a następnie obaj przywódcy zjedli razem obiad.

Przed wylotem z Seulu Mun wyraził nadzieję, że jego wizyta pomoże przełamać impas w negocjacjach nuklearnych pomiędzy USA a Koreą Płn. oraz doprowadzić do dalszej poprawy dwustronnych stosunków pomiędzy dwiema Koreami.

Trwające spotkanie to trzeci szczyt Muna i Kima w tym roku oraz piąty szczyt przywódców obu zwaśnionych państw koreańskich w historii. Podczas szczytu Mun-Kim w kwietniu obaj przywódcy zobowiązali się do starań o zawarcie pokoju i formalne zakończenie wojny z lat 1950-1953.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl