By Various - Ordinance Act of the Law concerning the National Flag of the Republic of Korea, Construction and color guidelines (Russian/English)Used colors:whiterendered as RGB 255 255 255blackrendered as RGB 000 000 000bluerendered as RGB 000 071 160redrendered as RGB 205 046 058, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=343752

Korea Płd.: Władze ostrożne w podawaniu szczepionki AstraZeneca osobom starszym

Korea Południowa zacznie szczepienia w grupach priorytetowych w lutym, ale ponownie rozważy podawanie osobom starszym specyfiku AstraZeneca w związku z pojawiającymi się w mediach doniesieniami o niskiej skuteczności preparatu w tej grupie wiekowej – podała agencja Reuters.

Jednak AstraZeneca zdementowała doniesienia niemieckich mediów o rzekomej niskiej skuteczności jej szczepionki u osób po 65. roku życia. Według brytyjsko-szwedzkiego koncernu, badania krwi seniorów uczestniczących w próbach klinicznych wykazały silną reakcję immunologiczną.

Program szczepień w Korei Południowej zostanie w drugiej połowie roku rozszerzony na całą populację, aby do września zaszczepić 70 proc. ludności, a do listopada osiągnąć w kraju odporność stadną – poinformowały koreańskie służby medyczne.

Jako pierwsi szczepionki zaczną w lutym otrzymywać pracownicy służby zdrowia z „pierwszej linii” walki z pandemią. W następnej kolejności szczepione będą kolejne grupy priorytetowe, w tym pacjenci sanatoriów i podopieczni domów opieki nad seniorami – podała agencja Yonhap.

Na drugi kwartał zaplanowano szczepienia osób powyżej 64. roku życia, pracowników domów opieki, osób niepełnosprawnych oraz innych pracowników służby zdrowia i aptek. W trzecim kwartale ruszą natomiast szczepienia dorosłych w wieku 19-64 lat i osób cierpiących na schorzenia przewlekłe.

Kobiety w ciąży i osoby poniżej 19. roku życia nie zostały jak na razie przewidziane w programie szczepień, ponieważ władze chcą na razie monitorować ewentualne skutki uboczne preparatów. Takie osoby zostaną prawdopodobnie dopisane do programu w przyszłości, w zależności od wyników dalszych badań – przekazała Koreańska Agencja Kontroli Chorób (KDCA).

Korea Płd. zawarła porozumienia w sprawie zakupu szczepionek AstraZeneca, Pfizera, Janssena i Moderny. Według Yonhapu, jako pierwsza do kraju dotrze prawdopodobnie partia 1,5 mln dawek preparatu AstraZeneca.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl