Konkurs na dyrektorów 43 oddziałów ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zwolnił w piątek – z dniem 30 listopada – dyrektorów swoich oddziałów. Rozpisano konkurs na te stanowiska.

Decyzją zarządu zakładu, został ogłoszony konkurs na stanowiska 43 dyrektorów oddziałów ZUS w całej Polsce. Kompleksowej ocenie zostaną również poddani dyrektorzy centrali – poinformował rzecznik ZUS Wojciech Andrusiewicz. Zaznaczył, że w ten sposób zakład chce zweryfikować kompetencje kadry zarządzającej „w sposób otwarty i transparentny”.

Andrusiewicz poinformował, że 41 dyrektorów oddziałów ZUS (poza dwoma pełniącymi obowiązki dyrektora) otrzymało w piątek odwołania z pełnionych stanowisk z dniem 30 listopada. Jednocześnie na każde ze stanowisk dyrektorskich w terenie został ogłoszony konkurs.

Wszyscy, którzy spełnią wymagania formalne wezmą udział w teście wiedzy o ubezpieczeniach społecznych i finansach państwa. Kompetencje menadżerskie kandydatów sprawdzą eksperci zarządzania kardami spoza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, co ma zagwarantować obiektywizm konkursu. Po przejściu tych dwóch etapów o nominacjach zdecyduje prezes ZUS po rozmowie z kandydatami – wyjaśnił procedurę rzecznik ZUS Wojciech Andrusiewicz.

Dokumenty w konkursie można składać w centrali ZUS do 21 października. Objęcie stanowisk w oddziałach planowane jest od 1 grudnia.

PAP/RIRM

drukuj