Koniec nadzwyczajnej kontroli polskiej wołowiny w Czechach

Czechy zniosły nadzwyczajne środki weterynaryjne w zakresie systematycznych kontroli polskiej wołowiny – poinformowała Komisja Europejska.

Kontrole polskiego mięsa wprowadzono 21 lutego po wykryciu salmonelli w dostawie wołowiny. Komisja Europejska dość szybko zaangażowała się w tę sprawę. 18 marca w trakcie spotkania ministrów rolnictwa Polski i Czech oraz przedstawicieli Komisji ustalono, że kontrole weterynaryjne zostaną zniesione 25 marca. Jednocześnie Polskę zobowiązano do przedstawienia do tego czasu informacji o wprowadzonych przedsięwzięciach prewencyjnych. Warszawa wywiązała się z tych ustaleń, a strona czeska uznała je za przekonujące.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl