fot. pixabay.com

Koniec boomu na samochody elektryczne w Europie?

Po początkowym zachwycie elektromobilnością europejscy kierowcy wracają do starych samochodowych rozwiązań – tak wynika z raportu Bloomberga, na który powołuje się interia.pl. W portach zalegają tysiące niesprzedanych aut bateryjnych, a producenci ograniczają produkcję w fabrykach.

Jednym z powodów odwrócenia trendu na rynku samochodowym w Europie jest zmniejszenie lub wycofanie się krajów z dopłat do pojazdów elektrycznych. Niemcy po wycofaniu rządowych dotacji odnotowały spadek sprzedaży samochodów elektrycznych o ponad 50 procent.

Zmniejszenie zainteresowania autami na prąd jest także wynikiem codziennego uciążliwego użytkowania tych pojazdów, m.in. długiego czasu ładowania.

„Nie bez znaczenia jest także fakt, że ubezpieczenia i koszty napraw samochodów elektrycznych są nierzadko sporo droższe niż w przypadku pojazdów spalinowych” – czytamy.

 

Pch24.pl/radiomaryja.pl

 

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl