fot. PAP/Piotr Nowak

Kongres Ruchu Polska 2050

Przywrócenie praworządności, likwidacja Funduszu Kościelnego i głosowanie w wyborach od 16 roku życia – to niektóre z zapowiedzi programowych Polski 2050. W Warszawie odbył się kongres Ruchu Szymona Hołowni Polska 2050.

To pierwszy kongres Ruchu Polska 2050, rozpoczynający nowy sezon polityczny.

– Dziś chcemy pracować w tym kierunku, by likwidować, usuwać mury, zasieki jakie zbudowano między Polakami – mówił Michał Kobosko, przewodniczący Polski 2050.

Chodzi o to, by odsunąć Prawo i Sprawiedliwość od władzy – powiedział na kongresie lider Polski 2050, Szymon Hołownia.

– Przywrócimy w Polsce praworządność, rozliczymy każdą aferę, każdy przekręt, każde złamanie konstytucji – zapowiadał Szymon Hołownia.

Do tych słów odniósł się Joachim Brudziński, poseł do PE

https://twitter.com/jbrudzinski/status/1434144143450771456

Po odebrani władzy Prawu i Sprawiedliwości Szymon Hołownia zapowiedział m.in. rozdział państwa od Kościoła.

– Zlikwidujemy Fundusz Kościelny, zastąpimy go dobrowolnym odpisem podatkowym. […] Powołamy przy premierze specjalnego ministra, który dopilnuje prawdziwego rozdziału państwa i Kościoła – mówił.

Słowa te przeczą doktrynie Kościoła, prawu kościelnemu – zauważył specjalista ds. mediów, Mariusz Sieraczkiewicz.

– Jeżeli ktoś chce coś zmieniać to znaczy, że odchodzi od głównej idei, więc tak naprawdę nie może nazywać się reprezentantem Kościoła Katolickiego – akcentował Mariusz Sieraczkiewicz.

Kongres odbył bez biało-czerwonych flag, pojawiła się natomiast sześciokolorowa. Na wydarzeniu pojawił się także długo zapowiadany specjalny gość … to aplikacja polityczna.

To duże zaskoczenie dla obserwatorów kongresu – wskazał specjalista ds. mediów, Mariusz Sieraczkiewicz.

– Wiele osób jest zaskoczonych tym czymś, że w tej chwili animizuje się do roli żywego człowieka, wdraża, czy przypisuje się aplikacje komputerową – wskazał ekspert.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl