fot. Monika Bilska

Konferencja pt. „Prawda a historia – Polska wobec wschodnich sąsiadów”

„Prawda a historia – Polska wobec wschodnich sąsiadów” to temat dzisiejszej konferencji naukowej organizowanej w murach Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Organizatorem dzisiejszej konferencji jest toruńska uczelnia, Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu oraz Fundacja Lux Veritatis.

Pierwszą prelekcję wygłosi prof. Grzegorz Kucharczyk z Polskiej Akademii Nauk. Skupi się on na priorytetach polskiej polityki zagranicznej II Rzeczpospolitej. Następnie głos zabierze prof. Zbigniew Karpus z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Temat jego wystąpienia brzmi: „Od konfliktu do współpracy. Polska i Ukraina w latach 1918-1921”. O wojnie polsko-bolszewickiej i traktacie ryskim opowie dr Jan Wiśniewski. Następnie planowane jest wystąpienie dra Leona Popka z Instytutu Pamięci Narodowej. Temat jego prelekcji to „Polska i Ukraina. Walka o pamięć i krzyże”. Ostatni referat na temat odkrywania kart historii wygłosi red. Katarzyna Cegielska.

Transmisja konferencji od godz. 11.00 w TV Trwam.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl