Komunikat Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu ws. obecności symboli religijnych

Sandomierska Kuria Diecezjalna jest zaniepokojona podejściem Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 4 w Sandomierzu do obecności symboli religijnych na terenie placówki oraz wynikłym z tego powodu konfliktem, który podzielił nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców – czytamy w świadczeniu podpisanym przez ks. Romana Jańca, kanclerza Kurii.

Po otrzymaniu wiadomości, Biskup Ordynariusz podjął niezbędne kroki w celu wyjaśnienia, czy nie zostały naruszone zasady wolności sumienia i religii. Z otrzymanych informacji wynika, że nie chodzi niestety o jednorazowy przypadek natomiast cała sytuacja nie została potraktowana z należytą powagą przez tych, którzy mieli taki obowiązek” – wskazała Kuria.

Jest to tym bardziej smutne w roku 1050-lecia chrztu Polski. A przecież Sandomierz wzrastał wraz z rozwojem chrześcijaństwa, które ukształtowało jego tożsamość i wygląd. Wierność temu dziedzictwu stanowi także warunek dalszego budowania harmonijnych relacji społecznych oraz pomyślności królewskiego miasta – czytamy w komunikacie.

W związku z powyższym liczymy na to, że Pan Burmistrz razem z Radnymi zaangażuje się w szybkie zakończenie konfliktu w Szkole Podstawowej nr 4 w Sandomierzu. Wymaga tego powaga problemu natomiast nadchodzące Święta Bożego Narodzenia oraz spotkania opłatkowe niech staną się okazją do zacieśnienia wzajemnych relacji” – podkreśliła Kuria w komunikacie.

diecezjasandomierska.pl/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl