Kompromitacja polskich sędziów

Ustawianie kasacji i nieprzyzwoita wymiana zdań na tematy damsko-męskie – to treści rozmów, jakie prowadzili sędzia Sądu Najwyższego Henryk Pietrzykowski z sędzią Naczelnego Sądu Administracyjnego Bogusławem Moraczewskim. Nagrania i stenogramy ujawnił jeden z portali internetowych.

Z rozmów oraz korespondencji wynika, że dwaj sędziowie negocjowali, co ma się znaleźć w skardze kasacyjnej. Jeden z nich miał też czynić starania, by skarga została przyjęta, i tak się później stało.

Sędziowie Henryk Pietrzykowski i Bogusław Moraczewski w niewybredny sposób poruszali też tematy intymne, o czym świadczy zapis rozmowy dostępny na Youtube.

Fragment nagrania dostępny tutaj:


Pobierz

Pobierz

Poseł Beata Kempa (była wiceminister sprawiedliwości) mówi, że sprawa ustawiania kasacji przez dwóch sędziów podważa zaufanie do wymiaru sprawiedliwości.

Widzimy taki oto obrazek, że sędzia Sądu Najwyższego daje swoisty instruktarz, jak napisać kasację, żeby ona chwyciła. Przeciętny obywatel – po pierwsze – nie ma nawet takiej możliwości, a nawet nie może jej mieć. Po drugie – zmienia to kwestie dotyczące szans dochodzenia swoich racji, czy też sprawiedliwości przed sądem. Ustawianie tego całego procesu od samego początku jest bardzo głęboką i niezwykle groźna patologią – powiedziała poseł Beata Kempa.

Sprawę od pięciu lat bada prokuratura.

Więcej informacji na portalu wpolityce.pl [ZOBACZ]

RIRM/telewizjarepublika.pl

drukuj