Komorowski: las wspólną własnością wszystkich Polaków

Prezydent Bronisław Komorowski zabrał głos podczas wczorajszej akcji sadzenia drzew w Pomorskiem z okazji Święta Lasu. Jak powiedział – warto dbać o las, gdyż jest on wspólną własnością wszystkich Polaków.

Zaznaczył, że to jest dobry symbol zaangażowania w sprawy polskie. Dodał, że to od nas zależy, czy będzie las i jak będzie funkcjonował.

Prezydent, co innego mówi a co innego robi – ocenia poseł Jan Szyszko, były minister środowiska.

– Prezydent Komorowski nie reagował na to, kiedy destabilizowano Polskie Lasy Państwowe i przez zmianę ustawy zabierano im pieniędze na bieżącą działalność. Równocześnie pan prezydent nie dostrzega tego, ze w obronie polskich lasów stanęło już ponad 2 mln 600 tys. ludzi. Te podpisy leżą u pana marszałka. Dialog polega na tym, że zarówno pan prezydent Komorowski, jak i pan marszałek – pochodzący z tej samej partii politycznej – po prostu milczą. Jest to dialog milczenia – wskazuje poseł Jan Szyszko.    

Ponad 2 mln 600 tys. podpisów obywateli w sprawie referendum, dotyczącego przyszłości Lasów Państwowych i polskiej ziemi zostało złożonych jeszcze w 2014 roku.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl