Komisja Nadzoru Finansowego uderza w SKOK

Członkowie Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo Kredytowych nie mają jakichkolwiek powodów do niepokoju. Depozyty SKOK są chronione tak samo jak w bankach – mówi rzecznik kas Andrzej Dunajski. W ten sposób odniósł się on do ostatniej publikacji Komisji Nadzoru Finansowego uderzającej w  SKOK-i.

KNF zarzuca kasom, że przez zagraniczną spółkę przejmują podmioty grupy i gromadzą zyski za granicą. Sprawa dotyczy SKOK Holding, które wg komisji ma zgromadzone na koncie 141 mln zł i nie wypłacił dywidendy dla Kasy Krajowej.

Andrzej Dunajski stwierdził, że  KNF opiera się na danych nieaktualnych i nieprawdziwych a współpraca spółek gwarantuje obniżenie kosztów działalności.

– Dzięki temu, że w systemie SKOK funkcjonują rozmaite spółki (które świadczą usługi dla Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo Kredytowych w ramach energii i w ramach normalnych procesów, które odbywają się na normalnych zdrowych, porządnych zasadach) usługi są tańsze. Pieniądze zostają rozdysponowane na pomoc szczególnie w tych ciężkich czasach. Przypomnę tylko, że Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo Kredytowe są w bardzo trudnym otoczeniu prawnym. Mimo tych trudności  i mimo tego, że próbuje się rzucać kłody pod nogi spółdzielczym kasom ich wynik skumulowany (podaje dane za głównym urzędem statystycznym) za pierwsze półrocze tego roku jest dodatni – poinformował rzecznik kas Andrzej Dunajski.

Obecny rząd już wiele razy zmieniał zasady rachunkowości SKOK-ów. Efektem jest zwiększenie kosztów działalności.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl