fot. https://twitter.com/BBN_PL/status/1392831730181099520/photo/1

Komendant Główny SG: Minione trzy dekady były dla naszej formacji okresem dynamicznego rozwoju

Minione trzy dekady były dla naszej formacji okresem dynamicznego rozwoju – ocenił w piątek komendant główny Straży Granicznej gen. dyw. Tomasz Praga, zwracając się do funkcjonariuszy i pracowników SG w liście z okazji 30-lecia powołania formacji.

Komendant Główny SG w liście do funkcjonariuszy i pracowników cywilnych formacji przypomniał, że 16 maja obchodzony jest jubileusz 30. rocznicy powołania Straży Granicznej.

„Trzydzieści lat temu nasza formacja objęła służbę na granicy Rzeczpospolitej Polskiej. Od tego momentu przeszliśmy wiele zmian. Dziś jesteśmy służbą wysoko cenioną zarówno w Polsce, jak i w Europie” – napisał szef SG.

Gen. dyw. Tomasz Praga podkreślił, że minione trzy dekady były dla formacji okresem dynamicznego rozwoju.

„Ten sukces nie byłby możliwy, gdyby nie państwa profesjonalizm i zaangażowanie. Chciałbym za to serdecznie podziękować” – zaznaczył.

Szef SG podziękował także funkcjonariuszom pełniącym służbę na zagranicznych misjach.

„Chciałbym złożyć na Wasze ręce podziękowania za wszystko, co robicie dla Polski i Europy” – zaznaczył.

„Z wielką przyjemnością gratuluję awansowanym, odznaczonym i wyróżnionym. Szczególne słowa kieruję do funkcjonariuszy mianowanych na stopień podporucznika Straży Granicznej. Macie powody do osobistej dumy. Otwieracie kolejny rozdział waszych życiorysów. Pamiętajcie zawsze o honorze i szacunku do noszonego munduru. Dbajcie o dobre imię naszej formacji” – napisał komendant główny.

Funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym SG życzył również wielu sukcesów, dobrego zdrowia i wytrwałości oraz skuteczności w realizacji zadań.

„Niech poczucie ważnej misji, jaką na co dzień Państwo wypełniacie, przyniesie dużo satysfakcji, a służba i praca dla Ojczyzny pozwoli rozwijać się zawodowo” – napisał.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl