Kolumna z rosyjską pomocą humanitarną już w Ługańsku

Licząca 50 pojazdów kolumna rosyjskiego Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, wioząca pomoc humanitarną dla wschodniej Ukrainy, dotarła do Ługańska – poinformowała agencja TASS. Jej zdaniem trafiło tam 500 ton pomocy.

Wcześniej podawano, że pierwsze ciężarówki z czwartego rosyjskiego konwoju przekroczyły już przejście graniczne Donieck–Izwaryne.

Jak przekazała agencja TASS, część transportu miała się udać do Doniecka na wschodniej Ukrainie, a druga do Ługańska. W sumie do tych regionów ma zostać przekazanych 1000 ton pomocy humanitarnej – żywności i materiałów budowlanych.

Kolumna wyruszyła w drogę we wtorek o godz. 15 czasu moskiewskiego (13 w Polsce) z Noginska koło Moskwy, gdzie znajduje się baza logistyczna Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.

Jest to już czwarty konwój z pomocą Federacji Rosyjskiej dla kontrolowanego przez prorosyjskich rebeliantów ukraińskiego Donbasu. Pierwszy dotarł tam w sierpniu, a dwa kolejne – we wrześniu.

Według strony rosyjskiej dostarczyły one do obwodów donieckiego i ługańskiego około 6 tys. ton żywności, wody pitnej, lekarstw, ciepłej odzieży oraz generatorów prądu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl