fot. caritas.pl

Kolonie dzieci w ośrodku płockiej Caritas

Około 600 dzieci z Polski i 300 z Białorusi i Ukrainy wypoczywać będzie w czasie tegorocznych wakacji w ośrodku Caritas diecezji płockiej w Popowie nad Zalewem Zegrzyńskim (Mazowieckie). Trwa już pierwszy turnus.

Jak poinformował dyrektor płockiej Caritas ks. Szczepan Bugaj, łącznie do ośrodka w Popowie na trzy turnusy po dwa tygodnie przyjedzie 150 dzieci z Białorusi i 150 dzieci z Ukrainy, głównie z rodzin polonijnych.

W ośrodku wypoczywać będzie także ok. 600 dzieci z diecezji płockiej, w tym z rodzin najuboższych, dla których zorganizowanych zostanie w sumie 5 turnusów po dziesięć dni.

– Wszystkie dzieci, które są lub dopiero przyjadą do naszego ośrodka, mogą korzystać z boisk, świetlicy i basenu. W programie ich pobytu zaplanowano także wycieczki, w tym do Warszawy – powiedział ks. Szczepan Bugaj. 

Na zakończenie każdego turnusu dzieci z Białorusi i Ukrainy otrzymają szkolne wyprawki. W ramach pomocy dzieciom z diecezji płockiej kontynuowana jest z kolei akcja „Tornister pełen uśmiechów”. W 2012 r. podczas identycznej zbiórki wyprawek szkolnych płocka Caritas przygotowała 500 tornistrów dla najmłodszych, które przekazano do 40 parafii diecezji.

PAP/RIRM 

drukuj