Kolejni poszkodowani ws. Amber Gold

Nie tylko wpłacający pieniądze do parabanku ponieśli straty, w gorszej sytuacji mogą się znaleźć ci, którzy pieniądze pożyczyli – informuje jeden z portali.

Wkrótce dłużnicy mogą otrzymać pismo od syndyka z żądaniem natychmiastowej spłaty pożyczonych pieniędzy. Tymczasem pożyczki w Amber Gold zaciągały głównie osoby biedniejsze, które często nie mogły otrzymać pieniędzy w bankach.

Mamy do czynienia z nieuzasadnionym działaniem syndyka, podkreśla ekonomistka Anna Milewska.

Jeśli dzisiaj syndyk będzie stawiał sytuację osoby, która pożyczyły pieniądze na jakiś okres sytuacji upadłości i próby natychmiastowej wymagalności tych pożyczek to mamy kolejną grupę osób poszkodowanych. Mamy zatem kolejne problemy wielu osób i wielu rodzin. Syndyk nie musi stawiać tych pożyczek w stan wymagalności, jeżeli te osoby spłacają regularnie raty i odsetki. To nie ma uzasadnienia do tego, aby ściągać te pożyczki w sposób przymusowy. – zaznacza Anna Milewska.

Ekonomistka dodała, że jednym z zadań syndyka jest dbanie o wierzycieli a natychmiastowe ściąganie pożyczek nie będzie temu służyć.

– Jaka to jest dbałość o interesy wierzycieli jeżeli ode mnie syndyk zażąda spłaty dziesięciu tysięcy, których ja nie mam, ani dziś nie będę miała w ciągu najbliższych pięciu miesięcy. To chyba interesem wierzycieli jest to, żebym spłaciła pięćset złotych plus odsetki, tak jak płaciłam regularnie w pożyczce i żeby te pieniądze wpływały do syndyka. Mamy taką sytuację w której nie dosyć, że przez funkcjonariuszy publicznych, ich uchybienia w pracy, mnóstwo ludzi straciło pieniądze, dodaje się kolejne nieszczęścia.  Dołącza się do tego kolejną grupę osób, która w wyniku upadłości Amber Gold, być może doprowadzi ich do upadłości konsumenckiej. – akcentuje Anna Milewska.

 

Wypowiedź Anny Milewskiej


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl