Kolejne zawiadomienia ws. Mateusza Kijowskiego

Warszawska prokuratura bada kolejne zawiadomienie w sprawie lidera tzw. Komitetu Obrony Demokracji Mateusza Kijowskiego. Sprawa dotyczy nakłaniania byłego skarbnika organizacji do fałszowania faktur.

Jak podaje jeden z portali, były skarbnik KOD-u Piotr Chabora zawiadomił prokuraturę, że wieczorem 12 stycznia br. był nakłaniany przez dwie księgowe do podpisania sfałszowanych dokumentów.

Miał to być dowód wpłaty z 27 października 2016 r. wystawiony dla spółki MKM-Studio tytułem zwrotu za dwie faktury, a także raport kasowy. Miały one potwierdzać – niezgodnie z prawdą – że firma Kijowskiego rzeczywiście kilka miesięcy temu zwróciła pieniądze.

Jesteśmy świadkami kolejnej odsłony spektaklu, który ujawnia rzeczywistą twarz Mateusza Kijowskiego i środowiska, które było zaangażowane w KOD – komentuje poseł Prawa i Sprawiedliwości, Michał Dworczyk.

– Okazuje się, że część osób, które kreowały się na obrońców demokracji i uczciwych rycerzy walczących ze złym PiS-em, są to po prostu drobni cwaniacy i nieuczciwi ludzie, którzy wykorzystali to przedsięwzięcie do własnych korzyści – dodaje.

To kolejne zawiadomienie dotyczące lidera KOD-u, które wpłynęło do warszawskiej prokuratury.

Dotyczą one m.in. „świadczenia usług przez Mateusza Kijowskiego na rzecz Komitetu Obrony Demokracji” oraz rozliczeń z tego tytułu.

 

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl