fot. wikipedia

Kolejne ważne zamówienie dla Stoczni Gdańsk; wykona bloki okrętowe dla jednej z norweskich firm

Stocznia Gdańsk wykona bloki okrętowe dla jednej z norweskich firm. Kontrakt ma zostać zrealizowany w pierwszym kwartale 2020 roku.

Firma, z którą stocznia zawarła umowę znana jest na całym świecie ze swojej działalności w zakresie projektowania i budowy statków. Kontrakt to kolejne zamówienie pozyskane przez Stocznię Gdańsk od ważnego klienta na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy.

Maciej Grajewski, rzecznik prasowy Stoczni Gdańsk, podkreślił, że zawierane umowy świadczą o pełnej gotowości do realizacji wszelkich zadań.

– Zakład w tej chwili jest na dobrej drodze do tego, żeby faktycznie zrealizować założenia strategiczne dot. specjalizacji w trzech najważniejszych gałęziach, a w naszym przypadku są to okrętownictwo, konstrukcje offshore oraz konstrukcje infrastrukturalne, np. dla portów, jak ostatnio zawarta umowa z fińską firmą Konecranes – mówił Maciej Gajewski.

W najbliższych dniach Stocznia Gdańsk zamierza podpisać kolejne kontrakty. Portfel zamówień stoczni na 2019 r. i lata kolejne systematycznie się zapełnia.

RIRM

drukuj