Kolejne przesłuchania ws. warszawskiej reprywatyzacji

Odbędzie się dziś druga rozprawa przed komisją weryfikacyjną ds. warszawskiej reprywatyzacji. W agendzie rozprawy przewidziano przesłuchanie m.in. prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Dzisiejsza rozprawa ma być kontynuacją rozpatrywania sprawy reprywatyzacji nieruchomości przy ul. Twardej 8/10.

W świetle poniedziałkowych zeznań byłych pracowników ratusza, jak i całej afery reprywatyzacyjnej, Hanna Gronkiewicz-Waltz jawi się jako kluczowy świadek. Jednak prezydent stolicy już w poniedziałek zapowiedziała, że na rozprawie się nie stawi ze względów prawnych. Jednocześnie złożyła wniosek do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie o rozstrzygnięcie sporu dotyczącego kompetencji.

Przewodniczący komisji weryfikacyjnej, wiceminister Patryk Jaki wskazuje, że komisja nie otrzymała oficjalnej informacji o niestawieniu się Hanny Gronkiewicz-Waltz na rozprawie. W związku z tym musimy domniemać, że Pani prezydent się tam pojawi – dodaje Patryk Jaki.

Dla nas oświadczenie medialne – z punktu widzenia toczonej rozprawy – nie ma wartości, dlatego założenie jest takie, że będzie. Nie mam zielonego pojęcia co się wydarzy, czy przyjdzie sama czy przyślę zastępcę. W planie rozprawy jest przesłuchanie pani prezydent. To, że pani prezydent się nie stawi na posiedzeniu komisji, to – co najważniejsze w postępowaniu administracyjnym – nie wstrzymuje postępowania. W związku z powyższym, my będziemy mogli dalej procedować i wydawać decyzje. To, że ktoś nie bierze udziału w postępowaniu, to działa na jego niekorzyść – podkreśla wiceminister sprawiedliwości.

Pierwsza rozprawa przed komisją weryfikacyjną odbyła się w poniedziałek. Zeznania złożyło dwóch byłych pracowników ratusza.

Z kolei we wtorek na niejawnym posiedzeniu komisja przesłuchała dwóch adwokatów: Andrzeja M. oraz Tomasza Ż.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl