Kolejne ofiary zamachów w Nigerii

Co najmniej 118 osób zginęło w podwójnym zamachu na targowisku w mieście Jos w środkowej Nigerii. Jak wynika z danych przekazanych przez lokalną administrację, większość ofiar to kobiety. Trwają poszukiwania kolejnych ofiar. Na razie nie wiadomo, kto stoi za zamachami, jednak podejrzenia spadły na islamistyczne bojówki Boko Haram.

Najpierw około godz. 15 czasu lokalnego na zatłoczonym targu eksplodowała ciężarówka wyładowana materiałami wybuchowymi. Na miejsce natychmiast przyjechały ekipy ratunkowe. Następnie, około 20 minut po pierwszym wybuchu, eksplodował mikrobus pułapka. Według świadków wśród ofiar są również ratownicy.

Nikt na razie nie przyznał się do zamachu. Za wiele takich ataków odpowiadało w przeszłości radykalne ugrupowanie islamistów Boko Haram, które organizuje ataki terrorystyczne wymierzone w chrześcijan oraz przedstawicieli władzy i sił porządkowych. Boko Haram przyznało się także do uprowadzenia ponad dwustu dziewcząt z jednej ze szkół licealnych. Ich los pozostaje nieznany, a w akcję poszukiwawczą włączyła się społeczność międzynarodowa.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl