Kolejne marsze ws. TV Trwam

Dziś w obronie wolnych mediów i TV Trwam protestować będą mieszkańcy Sosnowca i Cieszyna. Dotychczas w Polsce i zagranicą odbyło się 118 takich manifestacji. Planowane są kolejne.

Marsz w Sosnowcu rozpocznie się Eucharystią o godz. 15:00 w Katedrze p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.  Następnie odbędzie się wiec i przemarsz ulicami miasta.

– Idziemy w obronie TV TRWAM. Protestujemy i solidaryzujemy się z tymi ponad 2 mln Polaków, którzy złożyli w KRRiT pisemne żądanie zaprzestania dyskryminacji Tv TRWAM. Odczytamy publicznie odezwę podpisaną przez wszystkich współorganizatorów i organizacje społeczne, które będą nam towarzyszyć w czasie marszu. Oczywiście odezwa będzie protestem skierowanym do pana prezydenta Bronisława Komorowskiego, ale wyślemy ją również do Prezesa Rady Ministrów i władz kościelnych – powiedziała poseł Ewa Malik.

Marsz w Cieszynie również poprzedzi Msza św. o godz. 15:00 w kościele św. Marii Magdaleny.

– Podczas tego marszu, z jednej strony chcemy dziękować Bogu za posługę, którą wypełnia Radio Maryja i towarzyszące mu dzieła, szczególnie na rzecz szerzenia Słowa Bożego, niesienia ulgi chorym i cierpiącym. Będziemy także dziękować Bogu, że poruszył nasze serca, abyśmy stanęli w Cieszynie w obronie prawdy, wolności i sprawiedliwości. To jest bardzo ważne dziękczynienie, mamy tę łaskę bo Bóg poruszył nasze serca. Z drugiej strony będziemy prosili Wszechmogącego o pomoc w tym dopominaniu się o przyznanie Tv TRWAM miejsca na pierwszym multipleksie telewizji cyfrowej – dodał Ryszard Macura, radny powiatu  Cieszyńskiego.

W najbliższym czasie planowane są kolejne manifestacje – 13 października odbędzie się Gwiaździsta Pielgrzymka Podhala, Orawy i Spisza. Jej uczestnicy przejdą z Nowego Targu do Ludźmierza. Marszowi w obronie TV Trwam będzie towarzyszyć hasło „W obronie Krzyża stanę”. Tego samego dnia tj. 13 paź. odbędzie się także marsz w Lesznie oraz Szczecinie.

14 października wolnych mediów bronić będą mieszkańcy Janowa Lubelskiego. Trwa także akcja zbierania podpisów pod protestem do KRRiT przeciwko dyskryminacji TV Trwam. Do tej pory w siedzibie Radia Maryja podliczono 2 mln 378 tysięcy 801 kopii podpisów.

RIRM 

drukuj