fot. flickr.com

Kolejna osoba zmarła z wychłodzenia: RCB apeluje o pomoc potrzebującym zimą

Minionej doby w woj. pomorskim z powodu wychłodzenia zmarła jedna osoba – poinformowało dziś rano Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Od 1 listopada z powodu hipotermii zmarło 38 osób. RCB zaapelowało o pomoc potrzebującym zimą.

– Pamiętajcie, aby szczególnie zimą nie pozostawać obojętnym wobec osób potrzebujących pomocy. W razie potrzeby dzwońcie na 112. Wasz telefon może uratować komuś życie – napisało RCB na Twitterze.

– Ubieraj się stosowanie do pogody, reaguj na potrzebujących pomocy, nie rozgrzewaj się alkoholem, zadbaj o zwierzęta – przypomniało RCB.

https://twitter.com/RCB_RP/status/1081094386233102336

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaapelowało również do kierowców.

– Korzystaj z zimowych opon; naładuj telefon, zabierz ładowarkę do auta, zatankuj samochód, zabierz przewody do rozruchu silnika – czytamy w komunikacie na Twitterze.

W listopadowej rozmowie z PAP minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska apelowała, by reagować i nie być obojętnym podczas mrozów.

– Obok nas są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Ważne jest, żebyśmy nie pozostali obojętni. Informujmy odpowiednie służby – mówiła Elżbieta Rafalska.

PAP/RIRM

drukuj