fot. flickr.com

Kolędnicy Misyjni wspomogą dzieci z Amazonii

Kolędnicy Misyjni w okresie Świąt Bożego Narodzenia po raz kolejny wyruszą, by kolędować na rzecz rówieśników z krajów misyjnych. Tym razem pomogą dzieciom z Amazonii.

Już od ponad 25 lat w okresie Bożego Narodzenia do drzwi Polaków pukają Kolędnicy Misyjni z Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.

– Przed laty ktoś bardzo trafnie powiedział, że Papieskie Dzieła Misyjne to jest przedłużenie rąk Ojca Świętego w jego codziennej trosce o ewangelizację, o młode Kościoły i o człowieka żyjące na peryferiach – mówił ks. Tomasz Atłas, dyrektor krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych.

Tegoroczna akcja dedykowana jest dzieciom z Amazonii. To dla tego regionu Ojciec Święty Franciszek zwołał w październiku Synod.

– Ludzie, którzy tam żyją, którzy potrzebują o wiele bardziej pomocy, troski, ze strony braci, sióstr, którzy przyjęli Jezusa Chrystusa i piękne jest to, że od wielu lat dzieci, Kolędnicy Misyjni, dedykują właśnie swoją posługę nazwijmy to tak głoszenia Dobrej Nowiny od drzwi, do drzwi przechodząc, by właśnie dzielić się tą radością z narodzenia Pana Jezusa – powiedział ks. bp Artur Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski.

Potrzeba pomocy w Amazonii jest ogromna.

– Obecna koniunktura polityczna nie sprzyja utrzymaniu dobrego poziomu życia ludzi najbiedniejszych – podkreśliła s. Bożena Stencel FMM, misjonarka w brazylijskiej Amazonii.

Dzieci w Amazonii tak jak wszystkie dzieci po prostu chcą być szczęśliwe.

– Jeśli dzieci doświadczają bardzo mocno biedy i braku perspektyw obietnice handlarzy narkotyków wydają się dużo bardziej realne. Są na już – dodała misjonarka.

W inicjatywę Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci każdego roku włącza się kilka tysięcy dzieci w Polsce. W zeszłym roku Kolędnicy Misyjni pomagali swym rówieśnikom w Rwandzie i Burundi. Zebrano blisko 3 miliony złotych.

Dzięki tak dużej pomocy zrealizowano wiele ważnych projektów dotyczących ochrony życia, edukacji i formacji chrześcijańskiej.

TV Trwam News

drukuj