Kielecka policja przejęła ponad kilogram marihuany

1,3 kg marihuany zabezpieczyli kieleccy policjanci podczas przeszukania pomieszczeń na jednym z miejskich osiedli. Właścicielowi narkotyków może grozić za ich posiadanie do 10 lat więzienia, a za handel nimi do 12.

Kieleccy stróże prawa już od pewnego czasu podejrzewali, że w jednym z bloków na osiedlu Świętokrzyskie mogą być ukryte narkotyki. W środę wieczorem, podczas przeszukania jednej z piwnic, znaleźli podróżną torbę z nietypową zawartością.

„Zawierała zawinięty w różne opakowania susz roślinny. Już pierwsze badanie wykazało, że to marihuana. Łącznie policjanci zabezpieczyli 1,3 kg tego narkotyku, z którego na czarnym rynku można przygotować kilka tysięcy tzw. działek” – powiedział PAP mł. asp. Artur Majchrzak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Policjant dodał, że ustalono właściciela torby z narkotykami, a „jego zatrzymanie jest tylko kwestią czasu”.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków Kodeks karny przewiduje karę do 10 lat więzienia, a za handel nimi do 12.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl