KE proponuje zamknięcie procedury nadmiernego deficytu wobec Francji

Komisja Europejska zaproponowała w środę zamknięcie procedury nadmiernego deficytu wobec Francji. Gdy zgodzi się na to Rada Unii Europejskiej, jedynie Hiszpania pozostanie w tym dyscyplinującym mechanizmie.

„Zmniejszanie deficytu jest jasne. W zeszłym roku wynosił on 2,7 proc. (PKB), a w bieżącym i przyszłym roku będzie to jeszcze mniej. Dla Francji to koniec dziewięciu długich lat tej procedury” – powiedział na konferencji prasowej w Brukseli unijny komisarz ds. gospodarczych i finansowych Pierre Moscovici.

Zgodnie z prawem UE państwa członkowskie mają obowiązek wykazać się zdrowymi finansami publicznymi i spełnić dwa kryteria: deficyt budżetowy nie może przekraczać 3 proc. PKB, natomiast dług publiczny nie może być większy niż 60 proc. PKB.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl