Każdy resort w rządzie został zobowiązany do ratowania miejsc pracy

Premier Mateusz Morawiecki stawia przed rządem nowy cel. Każdy resort został zobowiązany do ratowania miejsc pracy. Premier chce odbudowania gospodarki, ale przy jednoczesnym zagwarantowaniu Polakom bezpieczeństwa zdrowotnego – poinformował rzecznik rządu.

Dzień po tym, jak Sejm udzielił ponownie wotum zaufania rządowi Mateusza Morawieckiego, premier spotkał się z ministrami. Wytyczył nowe cele.

– Pan premier Mateusz Morawiecki nakreślił pewien scenariusz działań na najbliższe kilka miesięcy związany z tarczą finansową, tarczą antykryzysową, działaniami, które ma podejmować rząd – mówił Piotr Müller, rzecznik rządu.

Każdy resort został zobowiązany do ratowania miejsc pracy. Premier chce odbudowania gospodarki, ale przy jednoczesnym zagwarantowaniu Polakom bezpieczeństwa zdrowotnego – podkreślił rzecznik rządu.

– Najnowsze dane ekonomiczne, gospodarcze, które spływają do nas z Europy wskazują na to, że Polska faktycznie ma szansę przejść przez kryzys gospodarczy najlepiej spośród krajów UE – akcentował Piotr Müller.

W rządzie powstaje plan inwestycyjny. Obejmuje – obok dużych projektów – także te mniejsze, co ma gwarantować miejsca pracy w małych gminach i powiatach. Każda inwestycja – także po jej zakończeniu – wpływa na rozwój. W pobudzeniu gospodarki mają pomóc środki, jakie Polska otrzyma w ramach unijnego Funduszu Odbudowy. To kwota liczona w miliardach.

– W przyszłym tygodniu będziemy mogli mówić już o większych szczegółach, jeśli chodzi o Fundusz Inwestycji Publicznych. Są już pewne konkretne plany, dotyczące elementów, które miałyby być finansowane, sposobu finansowania – podkreślił rzecznik rządu.

To inwestycje publiczne – w obliczu kryzysu – mają stać się dźwignią do rozwoju. Tak, by załatać dziurę, jaką jest mniejsza liczba inwestycji prywatnych – argumentuje rząd.

TV Trwam News

drukuj