Karpiński za wpisaniem Poczty Polskiej na listę spółek strategicznych

Minister Skarbu Państwa Włodzimierz Karpiński chce wpisania Poczty Polskiej na listę spółek strategicznych. Karpiński w ubiegłym roku przedstawił listę istotnych spółek dla Państwa, które są w jego nadzorze.

Wyjaśnił, że warunkiem wpisania narodowego operatora pocztowego na tę listę jest uchwalenie przez Sejm nowelizacji ustawy o komercjalizacji poczty.

Bogumił Nowicki, przew. „Solidarność” w Poczcie Polskiej podkreśla, że umiejscowienie operatora wśród firm istotnych dla bezpieczeństwa kraju jest dziś kluczowe. Związkowiec zwraca uwagę, że przez ostatnie kilkanaście miesięcy politycy rządzącej koalicji traktowali pocztę przedmiotowo.

W sytuacji, kiedy będziemy mieli pewne gwarancje ustawowe, jako firma będziemy w większym komforcie i mile bym to widział, jako reprezentant pracowników. Natomiast najistotniejsze jest to, czy to tylko deklaracja, która jest pustym słowem przed planowanym, jak to strona rządowa ładnie mówi: „upublicznieniem poczty”, czyli wrzuceniem części akcji na rynek taka deklaracja, która przekonywałaby potencjalnych inwestorów do tego, że warto te akcje kupować, ponieważ firma jest super pewna, jako firma o szczególnym znaczeniu dla państwa, czy będzie miało to pokrycie w faktach, które będą w tej ustawie. Otóż nie wiemy, jak ona będzie wyglądała – powiedział Bogumił Nowicki.

Poczta Polska to firma o 455-letniej tradycji, największy operator na rodzimym rynku. Posiada ponad 7500 placówek, filii i agencji pocztowych, świadczących usługi klientom indywidualnym i biznesowym.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl