fot. PAP/EPA

Kapsuła Dragon 2 dotarła na Międzynarodową Stację Kosmiczną

Kapsuła Dragon 2 firmy SpaceX z czwórką astronautów na pokładzie dotarła na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Dragon 2 został wyniesiony w kosmos w niedzielę przez rakietę wielokrotnego użytku, wyprodukowaną przez amerykańską firmę SpaceX. Celem misji było dostarczenie czwórki astronautów – trojga Amerykanów oraz Japończyka.

Lot z Florydy do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej trwał 27 godzin. Astronauci dołączyli tam do dwóch Rosjan i jednego Amerykanina, którzy w zeszłym miesiącu polecieli na stację z Kazachstanu.

Rakieta firmy SpaceX po raz drugi wyniosła astronautów na Międzynarodową Stacje Kosmiczną, ale po raz pierwszy na półroczny pobyt. Pierwszy raz specjalna kapsuła tej firmy z dwoma amerykańskimi astronautami została wyniesiona w kosmos pod koniec maja, a w sierpniu wróciła z tymi samymi pasażerami na Ziemię. Była to pierwsza załogowa misja na stację z terytorium USA od prawie 10 lat.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl