PAP/Marcin Obara

Kancelaria Prezydenta zachęca do wysłuchania rozmów z ekspertami w ramach akcji „Usłyszeć Dzieci”

Z inicjatywy pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy, Kancelaria Prezydenta uruchomiła na Spotify kanał „Usłyszeć Dzieci”, na którym można wysłuchać serii rozmów z ekspertami na temat najważniejszych problemów dzieci i młodzieży – przekazała w czwartek KPRP.

„Z inicjatywy Pierwszej Damy w serwisie Spotify uruchomiliśmy kanał »Usłyszeć Dzieci«, gdzie zapraszamy do wysłuchania serii rozmów z ekspertami” –  przekazała na Twitterze prezydencka kancelaria.

„Zaprosiłam wielu specjalistów – psychologów, pedagogów, socjologów i lekarzy, by dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem, pomogli nam #UsłyszećDzieci nawet, gdy One mówią mało, gdy mówić nie chcą, albo gdy krzyczą…” – podkreśliła Agata Kornhauser-Duda.

Jak czytamy, projekt pierwszej damy pod hasłem „Usłyszeć Dzieci” poświęcony jest najważniejszym problemom dzieci i młodzieży. Rozmowy z ekspertami dotyczą m.in. tego: czy emocje dziecka różnią się od emocji dorosłego, jak znaleźć równowagę między światem cyfrowym i rzeczywistym, jak rozmawiać z dziećmi o trudnych sprawach.

W 2021 r. pierwsza dama zainicjowała akcję „Usłyszeć Dzieci”, która ma na celu wsparcie najmłodszych w wychodzeniu z izolacji. Jak wówczas mówiła, „pandemia najbardziej dotknęła dzieci i młodzież”. Akcja obejmująca cykl rozmów z ekspertami w mediach społecznościowych – jak pomóc dzieciom odnaleźć się w szkole, wśród rówieśników – jest skierowana przede wszystkim do rodziców, nauczycieli i opiekunów.

PAP

 

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl