fot. PAP/EPA

U. Von der Leyen i W. Zełenski: Każde dziecko ma prawo do wolności, ochrony i bezpieczeństwa

Każde dziecko ma prawo do wolności, ochrony i bezpieczeństwa; rosyjska agresja pozbawia ukraińskie dzieci tych praw – oznajmili we wspólnym oświadczeniu wydanym z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka przewodnicząca Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen i prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski.

„Zdecydowanie potępiamy nielegalne deportacje i wywożenie ukraińskich dzieci, dodając to do listy zbrodni wojennych Rosji. Pilnie wzywamy Rosję do natychmiastowego zaprzestania tych deportacji, położenia kresu praktyce tzw. »przyspieszonych adopcji« i powrotu tych dzieci” – czytamy w oświadczeniu.

„Jednocześnie zobowiązujemy się do podjęcia wszelkich działań w celu ustalenia miejsca pobytu deportowanych ukraińskich dzieci, umożliwienia im bezpiecznego powrotu oraz zapewnienia niezbędnego wsparcia socjalnego, medycznego i edukacyjnego po powrocie” – napisali von der Leyen i Zełenski.

Podkreślili, że dzieci Ukrainy zasługują na świetlaną przyszłość, teraz i po wojnie.

„Trudna sytuacja dzieci na Ukrainie pozostaje nieustanną troską w naszych myślach i sercach. Będziemy nadal dążyć do sprawiedliwego i trwałego pokoju na Ukrainie. Tak, by naród Ukrainy mógł wybrać swoje przeznaczenie, odbudować silny i dostatni kraj i dać swoim dzieciom wszelkie szanse, wszystkie możliwości zdrowego i szczęśliwego życia” – zaznaczyli przewodnicząca Komisji Europejskiej i prezydent Ukrainy.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl