fot. pl.wikipedia.org

Kancelaria Prezydenta pracuje nad ustawą o centrach zdrowia 75 plus

W Kancelarii Prezydenta RP przygotowywana jest ustawa o centrach zdrowia 75 plus. Ma ona znacząco poprawić opiekę medyczną nad seniorami w Polsce – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Polski był pytany podczas kolejnej już sesji Q&A o to, czy przygotowuje jakieś zmiany prawne w systemie opieki nad seniorami. Ta grupa jest szczególnie narażona w czasie pandemii koronawirusa.

Andrzej Duda powiedział, że toczą się prace nad systemem specjalnej opieki 75 plus. Propozycje były już w konsultacjach w resorcie zdrowia.

– To są specjalne, dedykowane centra medyczne, w których ma być realizowana opieka nad seniorami. Liczę na to, że ten projekt zostanie zrealizowany. On już był w konsultacjach z Ministerstwem Zdrowia i spotkał się z aprobatą, chociaż rzeczywiście są z nim związane także i koszty. On znacząco podniesie poziom opieki nad seniorami i co do tego nikt nie ma wątpliwości. Czy on się przyczyni w przyszłości do tego, że seniorzy będą bardziej chronieni, ja jestem przekonany, że tak. Jak zostanie przyjęty przez parlament, to na pewno przyczyni się do tego, że seniorzy będą bardziej chronieni – powiedział szef państwa polskiego.

Projekt ustawy o centrach zdrowia 75 plus to nowy plan przeorganizowania opieki nad osobami starszymi dzięki stworzeniu sieci oddziałów geriatrycznych i około trzystu centrów medycznych, nakierowanych na opiekę nad osobami starszymi.

RIRM

drukuj