Kanada: rozprawa apelacyjna Mary Wagner

Sąd Najwyższy w Toronto rozpatrzy apelację Mary Wagner, skazanej za „naruszanie przestrzeni ośrodków aborcyjnych”. W odpowiedzi na skandaliczny wyrok kanadyjska obrończyni życia wnioskuje o przesłuchanie specjalistów, którzy w sposób naukowy potwierdzą, że życie ludzkie rozpoczyna się wraz z poczęciem.

Opinia lekarzy może mieć decydujące znaczenie dla decyzji sądu. Kanada, choć jest krajem, w którym obrońcy życia traktowani są jak przestępcy, w swojej konstytucji jednoznacznie odwołuje się do Boga i poszanowania praw każdego człowieka.

Celem Mary Wagner jest pokazanie, że życie ludzkie rozpoczyna się już w momencie poczęcia. W Kanadzie człowiek otrzymuje ochronę dopiero po urodzeniu, co oznacza, że wszelkich praw odmawia się dzieciom w okresie prenatalnym. Działania Mary Wagner mające na celu zapobieganie aborcji są w ocenie sądu „naruszeniem przestrzeni ośrodków aborcyjnych”.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl