fot. PAP/Leszek Szymański

Kanada: Helikopter NATO rozbił się na Morzu Śródziemnym

Helikopter wojskowy operujący z kanadyjskiej fregaty biorący udział w operacji NATO na Morzu Śródziemnym rozbił się w morzu między Grecją a Włochami. Co najmniej jedna osoba zginęła – poinformowała kanadyjska armia.

Kanadyjski śmigłowiec wojskowy służący w grupie zadaniowej marynarki wojennej NATO rozbił się na Morzu Śródziemnym, uczestnicząc w misji na wodach międzynarodowych u wybrzeży Grecji. Utracono kontakt z samolotem podczas ćwiczeń obecnie trwają poszukiwania członków załogi – poinformowała kanadyjska armia.

Lokalne greckie media podają, że na pokładzie helikoptera było sześciu członków załogi , z morza wyłowiono jedno ciało, pięć osób jest poszukiwanych.

„Potwierdzamy, że doszło do incydentu z udziałem helikoptera, ze statku pod dowództwem NATO” – poinformowało dowództwo sił Paktu Północnoatlantyckiego.

Grecki państwowy kanał telewizyjny ERT poinformował, że helikopter wystartował z kanadyjskiej fregaty, która bierze udział w operacji sojuszu mającej na celu: „powstrzymanie rosyjskiej agresji w całej Europie Wschodniej”.

Katastrofa miała miejsce w środę na Morzu Jońskim, części Morza Śródziemnego, około 80 kilometrów od greckiej wyspy Kefalonia.

HMCS Fredericton, z którego startował helikopter prowadzi operację poszukiwaczą członków załogi wraz z fregatą włoską i fregatą turecką.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl