PAP/Leszek Szymański

Kampania prezydencka – DudaBus w trasie, Lewica i Konfederacja zbierają podpisy

DudaBus ponownie wyjechał w trasę. Prezydent Andrzej Duda odwiedził Łowicz i Turek. Łącznie chce dotrzeć do ponad 100 miejscowości. Czasu nie tracą też pozostali kandydaci. Lewica i Konfederacja zbierały w czwartek podpisy pod listami poparcia. Natomiast kandydatkę Platformy Obywatelskiej wsparła Partia Zielonych.

Prezydent Andrzej Duda zainaugurował swoją kampanię wyborczą w ostatnią sobotę. W wystąpieniu podczas konwencji zapowiedział powrót DudaBusa, którym objeżdżał Polskę w poprzedniej kampanii prezydenckiej i którym również w obecnej kampanii będzie docierał na spotkania z wyborcami.

– Tak, dalej ruszam w trasę. Tak, DudaBus wróci na swoje tory. Taki czas – powiedział.

W czwartek prezydent wyjechał DudaBusem, by spotkać się z mieszkańcami Łowicza i Turka.

W Łowiczu prezydent Andrzej Duda zapowiedział kontynuację programu rozwijania Polski i wspierania rodziny.

– Z tym programem do Państwa też dzisiaj przyjeżdżam. Chcę go kontynuować. Chcę, żeby Polska nadal dynamicznie się rozwijała tak, jak przez ostatnie lata – podkreślił.

Prezydent dodał, że to co również leży mu na sercu, to polskie rolnictwo. Prosił o wsparcie jego kandydatury, by – jak powiedział – podtrzymać programy społeczne.

– Do tego, żeby dobrze rządzić, do tego, żeby mogły być te wszystkie programy realizowane, żeby mógł postępować dobry rozwój Polski potrzebna jest zgodna współpraca władz, potrzebna jest zgodna współpraca parlamentu, rządu  i prezydenta. Wtedy jest spokój i wtedy można spokojnie realizować najważniejsze zadania. To właśnie chcę państwu zapewnić. Dlatego zdecydowałem się startować w tych wyborach prezydenckich. Proszę państwa o wsparcie – wskazał.

Wsparcie społeczeństwa jest duże. Widać to po frekwencji na spotkaniach z prezydentem. Spotkaniom tym często towarzysza emocje. Tak było w Łowiczu.

W kampanię prezydenta Andrzeja Dudy włącza się również Porozumienie Jarosława Gowina. We Wrocławiu przedstawiciele Młodej Prawicy – młodzieżówki partii Porozumienie Jarosława Gowina – rozpoczęli akcję zbierania podpisów poparcia dla prezydenta Andrzeja Dudy.

– Teraz pierwszą rzeczą, którą Młoda Prawica będzie robić w województwie dolnośląskim, będzie włączenie się w akcję „Porozumienie dla Dudy”, czyli włączenie się w akcję, która ma pokazać, że środowisko Porozumienie Jarosława Gowina chce aktywnie wspierać kampanię prezydencką Andrzeja Dudy – podkreślił Jan Strzeżek.

Trwa także kampania wyborcza pozostałych kandydatów ubiegających się o fotel prezydenta. Partia Zieloni oficjalnie  poparła  Małgorzatę Kidawę-Błońską z PO.

– Otwartość na dialog, spokój, rozwaga i wysoka kultura osobista to są cechy prawdziwej prezydent – to są cechy pani marszałek Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. To są cechy głowy państwa – wskazała Małgorzata Tracz, poseł Koalicji Obywatelskiej, przewodnicząca Zielonych.

Z kolei Lewica, zbierając podpisy pod listami poparcia kandydatury Roberta Biedronia, częstowała przechodniów pączkami.

– Zbieramy dzisiaj tu, w Warszawie, i w wielu innych miastach w Polsce podpisy – powiedział Adrian Zandberg, poseł Lewicy, lider Partii Razem.

Listy poparcia można było podpisać również pod kandydaturą Krzysztofa Bosaka z Konfederacji.

Lider ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz odwiedził w czwartek wyborców w Krakowie. Jak podkreślał Piotr Apel ze sztabu wyborczego szefa PSL, takich spotkań od początku roku było wiele.

– Od początku roku tych otwartych spotkań z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem było wielokrotnie więcej niż spotkań z prezydentem. To jest na pewno metoda, by poznać problemy, by zapoznać się z tym co mówią ludzie, z tym czego potrzebują – zaznaczył.

Wybory prezydenckie odbędą się za 80 dni. Jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad połowy ważnie oddanych głosów w pierwszej turze, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów.

TV Trwam News

drukuj