Kampania na rzecz Europejskiego Dnia Przeciwko Handlowi Ludźmi

Wiele miast w Polsce włączy się dziś w Kampanię na rzecz Europejskiego Dnia Przeciwko Handlowi Ludźmi. Towarzyszy jej hasło „Połóżmy kres współczesnemu niewolnictwu”. Celem akcji jest m.in. uwrażliwienie społeczeństwa i podnoszenie świadomości na temat handlu ludźmi.

Kampania będzie miała formę pantomimy ulicznej. W Warszawie o godz. 16.00 rozpocznie się ona na ulicach Starego Miasta.

– Taki niewerbalny przekaz mówiący „otwórzcie oczy, ofiary handlu ludźmi są wśród nas”, poruszający, pokazujący historię ludzi sprzedanych oszukanych, wykorzystywanych, traktowanych jak niewolnicy. Natomiast druga część to będzie modlitwa, czuwanie modlitewne, adoracja, różaniec, Msza św. W różnych miastach Polski będzie się to odbywało troszkę inaczej – tłumaczy s. Joanna, Franciszkanka Misjonarka Maryi,  przewodnicząca Sieci Bakhita ds. Przeciwdziałania i Pomocy Ofiarom Współczesnych Form Niewolnictwa.

Organizatorzy kampanii zachęcają, by Ci, którzy nie mogą uczestniczyć w akcji, włączyli się w modlitwę za osoby dotknięte tą tragedią.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl