Kalisz: w okręgu kalisko-leszczyńskim na 12 mandatów do Sejmu 6 zdobyło PiS

Prawo i Sprawiedliwość zdobyło najwięcej głosów poparcia w okręgu kalisko-leszczyńskim i na 12 mandatów do Sejmu uzyskało 6 – poinformowała dyrektor biura kaliskiej delegatury PKW Agnieszka Jakubowska.

Mandaty zdobyli dotychczasowi parlamentarzyści PiS: Jan Dziedziczak, Jan Mosiński, Tomasz Ławniczak i Piotr Kaleta oraz prezes PFRON Marlena Maląg z Ostrowa Wlkp. i Katarzyna Sójka, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Ostrzeszowie.

W ławach poselskich z ramienia Koalicji Obywatelskiej zasiądą ponownie posłowie PO Mariusz Witczak z Kalisza i Jarosław Urbaniak z Ostrowa Wlkp. Trzeci mandat przypadł Grzegorzowi Rusieckiemu – radnemu z Leszna.

Do Sejmu z ramienia SLD dwa mandaty zdobyli: przewodniczący sejmiku wielkopolskiego Wiesław Szczepański i radna z Kalisza Karolina Pawliczak.

PSL będzie reprezentować w Sejmie były europoseł Andrzej Grzyb z Ostrzeszowa.

Mandaty do Senatu zdobyli: Ewa Matecka z Ostrowa Wlkp., Janusz Pęcherz z Kalisza i Wojciech Ziemniak z Leszna – wszyscy z KO.

W okręgu kalisko-leszczyńskim do urn wyborczych poszło 59,7 proc. wyborców. Wyniki dla komitetów wyglądają następująco: na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowało 41,8 proc., Koalicja Obywatelska zdobyła 24,3 proc. głosów poparcia, Polskie Stronnictwo Ludowe – 12,6 proc., SLD – 12,2 proc. i Konfederacja 6,46 proc.

PAP

drukuj