K. Szymański: Polexit to całkowite science fiction

Wyjście Polski z Unii Europejskiej to całkowite science fiction; Prawo i Sprawiedliwość nigdy nie przyłoży ręki do takiego scenariusza – powiedział dziś wiceszef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Konrad Szymański. Ocenił, że polityka Brukseli wobec Polski może prowokować sceptyczne reakcje.

Konrad Szymański był pytany w programie Onet Rano, czy Polexit jest realnym scenariuszem.

„Jest to całkowite science fiction. PiS nigdy nie przyłoży ręki do takiego scenariusza, ponieważ nie rozwiązuje on żadnego problemu, a stwarza nowe” – odparł wiceminister.

Ocenił, że obecnie w relacjach Polski z UE „mamy do czynienia z barwnymi, spektakularnymi napięciami politycznymi”. Wyraził nadzieję, że „niebawem, dzięki wyobraźni politycznej wszystkich” ich nie będzie.

Szymański pytany, czy stanowisko rządu na temat ewentualnego Polexitu nie zmieni się w skutek polityki prowadzonej przez UE wobec Polski, ocenił, że „nierozsądna, zbyt konfrontacyjna polityka Brukseli, może prowokować reakcje sceptyczne”. Podkreślił, że rząd chciałby tego uniknąć.

Przypomniał, że obecnie większość Polaków opowiada się za członkostwem Polski w UE. Oświadczył, że Prawo i Sprawiedliwość podziela ten pogląd i nie zamierza go zmienić.

„Będziemy się starali, żeby integracja europejska była komfortowym miejscem dla Polaków i polskich interesów. Oczekujemy zrozumienia tego stanowiska po stronie Brukseli” – dodał wiceminister spraw zagranicznych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl