fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP

K. Szczerski: Są poważne sygnały, że w czerwcu w USA Trump chciałby spotkać się z Dudą

Są poważne sygnały, że prezydent USA Donald Trump chciałby spotkać się z prezydentem Andrzejem Dudą podczas czerwcowej wizyty naszej głowy państwa w Stanach Zjednoczonych – podkreślił we wtorek szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Krzysztof Szczerski był pytany w radiowej Trójce, jaki jest plan wizyty prezydenta Dudy w USA w czerwcu i czy planowane jest spotkanie z prezydentem Stanów Zjednoczonych.

Szef gabinetu prezydenta zaznaczył, że może zostać to potwierdzone – zgodnie z procedurami amerykańskimi – najwcześniej 30 dni przed wizytą. Jak dodał, prezydent USA wie, że Andrzej Duda będzie przebywał w czerwcu w jego kraju i jeśli „będzie wola” Trumpa, żeby polski prezydent zawitał do Białego Domu, to oczywiście strona polska zmodyfikuje program wizyty.

„Sygnały o tym, że prezydent Trump chciałby spotkać się z prezydentem Dudą są poważne” – podkreślił Krzysztof Szczerski.

Poinformował również, że Andrzej Duda zaprosił prezydenta USA do Warszawy na 1 września.

„To zaproszenie podtrzymujemy. Wiemy, że ta data jest wpisana do kalendarza prezydenta Trumpa” – zaznaczył szef gabinetu prezydenta.

 

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl