K. Szczerski: Para prezydencka zostanie przyjęta na audiencji przez papieża Franciszka

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą złożą w dniach 15-16 października wizytę w Rzymie, w czasie której para prezydencka zostanie przyjęta na audiencji przez papieża Franciszka – poinformował PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

„W dniach 15-16 października para prezydencka będzie przyjęta na audiencji przez papieża Franciszka i będzie uczestniczyć w Mszy św. w Bazylice św. Piotra, przy grobie św. Jana Pawła II w 40 rocznicę jego wyboru na Stolicę Piotrową” – poinformował PAP szef gabinetu prezydenta RP.

Ponadto we wtorek 16 października w Światowym Dniu Żywności prezydent Andrzej Duda złoży wizytę w FAO (Food and Agriculture Organization of the United Nations), agendzie ONZ ds. wyżywienia i rolnictwa oraz w siedzibie Światowego Programu Żywnościowego.

16 października 2018 r. przypada 40. rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Papieża.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl