PAP/Piotr Nowak

K. Bosak: Zadeklarowaliśmy ze S. Mentzenem start w prawyborach Konfederacji przed wyborami prezydenckimi

Wicemarszałek Sejmu i jeden z liderów Konfederacji, Krzysztof Bosak, zapowiedział, że zarówno on, jak i poseł Konfederacji Sławomir Mentzen planują start w prawyborach partyjnych przed wyborami prezydenckimi. „Założenie prawyborów polega na tym, że ma je wygrać najlepszy” – podkreślił Bosak.

Krzysztof Bosak pytany w poniedziałek w Polskim Radiu 24, czy nie boi się, że to Grzegorz Braun – który zdobył w niedzielę mandat europosła – wygra prawybory partyjne przed wyborami prezydenckimi, powiedział, że o wyniku zdecydują wyborcy, a nie strach.

„Samo założenie prawyborów polega na tym, że ma je wygrać najlepszy. Wyborcy mają zdecydować. Strach nie dyktuje naszego działania” – zaznaczył Bosak.

Na pytanie o ambicje prezydenckie jego oraz Mentzena, Bosak powiedział, że obaj zadeklarowali już start w prawyborach prezydenckich w Konfederacji.

„Wszyscy wielokrotnie deklarowaliśmy start w prawyborach. I myślę, że to czyni te prawybory ciekawymi, że więcej niż jedna osoba chce wygrać” – podkreślił.

Wicemarszałek Sejmu skomentował także wynik Konfederacji w wyborach do Parlamentu Europejskiego, w których partia zdobyła 6 mandatów.

„Co 12. wyborca Trzeciej Drogi i co 30. wyborca Lewicy z wyborów parlamentarnych zagłosowali na nas. Przyciągnęliśmy więcej głosów wśród robotników niż Lewica, wprowadziliśmy i przyciągnęliśmy więcej kobiet niż Lewica. Cieszymy się z tych rzeczy. Jesteśmy partią numer jeden wśród młodych wyborców” – zauważył Bosak.

Polityk odniósł się także do informacji o potencjalnej koalicji Konfederacji z Prawem i Sprawiedliwością w przyszłym Sejmie, za trzy lata.

„PiS jest partią schodzącą ze sceny politycznej, ma przywództwo złożone z 70-latków, my mamy przywództwo złożone z 40-latków. My poprawiamy swoją pozycję konsekwentnie, natomiast oni ją tracą” – zauważył Bosak.

„Nie interesują nas koalicje z nimi ani z pozostałymi partiami z >>bandy czworga<<. Interesuje nas przekonanie do siebie ich wyborców” – oświadczył.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl