fot. PAP/EPA

Finlandia: rosyjski samolot wojskowy wleciał w głąb fińskiego terytorium – pierwszy raz od 2 lat

W rejonie Zatoki Fińskiej rosyjski samolot wojskowy przekroczył terytorium Finlandii; podejrzewana maszyna operowała w promieniu około 2,5 km od granicy przez około 2 minuty – poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej Finlandii. Był to pierwszy tego typu incydent od niemal dwóch lat.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek rano w okolicy Loviisa położonej ok. 90 km na wschód od Helsinek.

„Do podejrzenia naruszenia terytorium podchodzimy poważnie, a dochodzenie w tej sprawie wszczęto bezzwłocznie” – przekazał minister Antti Hakkanen.

Ostatni raz do potwierdzonego naruszenia fińskiej przestrzeni powietrznej przez Rosję doszło w sierpniu 2022 r., kiedy to dwa rosyjskie myśliwce przelatywały nad Zatoką Fińską.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl