Jutrznia za Nienarodzonych w Markach

W kościele św. Izydora w Markach odbyła się dzisiaj Jutrznia za Nienarodzonych. Było to wydarzenie muzyczne – modlitwa uwielbienia i dziękczynienia do słów Pisma Świętego, wyrażające wdzięczność Panu Bogu za dar życia i poczęcia człowieka. Modlitwa rozpoczęła się o godzinie 13.20.

Inicjatywa zrodziła w związku z projektem budowy na cmentarzu w Markach pomnika Dziecka Utraconego. Pomnik będzie przedstawiał Świętą Rodzinę z tulącymi się do Niej dziećmi. Będzie to także miejsce godnego pochówku dzieci zmarłych przed narodzeniem – podkreśla ks. Kazimierz Sztajerwald proboszcz parafii św. Izydora w Markach.

Wokół inicjatywy budowy pomnika zrodziło się takie pragnienie ewangelizacji, uświadamiania wszystkich o wartości życia ludzkiego i w tę niedzielę przygotowaliśmy takie nabożeństwo. Chodzi też o to, żeby ludzie przeżyli to duchowo. Może to być okazja, nawet dla niewierzących, żeby to dziecko, które odeszło powierzyć Bogu – wyjaśnia ks. Kazimierz Sztajerwald.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje ks. abp Henryk Hoser, ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej oraz Jacek Orych, burmistrz gminy Marki.

RIRM/WH

drukuj