fot. twitter.com/MarekKuchcinski

Jurata: Wkrótce polsko-czeskie spotkanie parlamentarne

29 sierpnia w Juracie odbędzie się polsko-czeskie spotkanie parlamentarne. Obradom mają przewodniczyć marszałek Sejmu Marek Kuchciński i przewodniczący Izby Poselskiej Czech Radek Vondraczek.

Współpraca parlamentarna, infrastruktura, komunikacja oraz przyszłość Unii Europejskiej – to tylko niektóre tematy, jakie będą poruszone podczas spotkania. W trakcie obrad politycy będą dyskutować o współpracy regionalnej i priorytetach dla państw Europy Środkowo-Wschodniej. Nie zbraknie również rozmów o bieżących sprawach w relacjach bilateralnych. Podjęta zostanie między innymi kwestia rozwoju ratownictwa medycznego na polsko-czeskim pograniczu.

Ze strony polskiej w obradach oprócz marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego wezmą też udział wicemarszałkowie: Beata Mazurek i Ryszard Terlecki z Prawa i Sprawiedliwości, Barbara Dolniak z Nowoczesnej, Małgorzata Kidawa-Błońska z PO i Stanisław Tyszka z Kukiz’15. Spotkanie w Juracie to kolejne wspólne posiedzenie prezydiów polskiego i czeskiego parlamentu. Pierwsze miało miejsce w 2014 roku w Gdańsku.

TV Trwam News/RIRM

drukuj