Jest nowe śledztwo ws. poselskich kilometrówek

Rozpoczęło się nowe śledztwo w sprawie poselskich kilometrówek – informuje jeden z portali. Prokuratura zbada dane 107 posłów. Zawiadomienia wpłynęły do prokuratury pod koniec ubiegłego roku od dwóch osób prywatnych.

Do postępowania śledczy włączyli też zawiadomienie na byłego wicepremiera Romana Giertycha.

Poseł Bartosz Kownacki podkreśla, że śledztwo może mieć na celu odwrócenie uwagi od sprawy „kilometrówki” marszałka Radosława Sikorskiego.

– Każdy ma prawo składać zawiadomienia. Niech one trafiają do prokuratury, a ona niech wyjaśnia wszelkie wątpliwości, również jeżeli dotyczą byłych polityków, czy osób, które starają się wrócić do polityki. Obawiam się tylko jednej rzeczy żeby prokuratura, a taki był cel PO, wszystkich spraw nie połączyła w jedną. Bo de facto ta sprawa dotyczyła jednej osoby, a PO chciała ją rozmyć i obrzucić błotem jakąś większą liczbę osób. Wiadomo przecież, że ta sprawa zaczęła w pewnym momencie nabierać ogromnych rozmiarów i pytania, które my na początku stawialiśmy w stosunku do pana marszałka Sikorskiego, gdzieś w tym „gąszczu” wszystkich zawiadomień nikną – zaznacza poseł Bartosz Kownacki.  

Były szef MSZ w ciągu pełnienia funkcji ministra pobrał na przejazdy własnym autem aż 80 tys. zł. Miał wówczas do dyspozycji rządową limuzynę.

RIRM

 

 

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl