fot. flickr.com

Jest akt oskarżenia prokuratury ws. profanacji wizerunku Maryi

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia za obrazę uczuć religijnych przeciwko Dominice K. – przekazał we wtorek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński. „Artystka” z Wrocławia postanowiła zebrać pieniądze na kampanię przeciwko homofobii, sprzedając wizerunek Matki Bożej w kształcie waginy.

Jak przekazał prokurator Łukasz Łapczyński 28 stycznia 2020 r. Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście Północ w Warszawie skierowała do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia akt oskarżenia przeciwko Dominice K.

„Zarzuty aktu oskarżenia dotyczą obrazy uczuć religijnych poprzez publiczne znieważenie przedmiotu czci religijnej, tj. przestępstwa określonego w art. 196 kk” – poinformował we wtorek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Dodał, że oskarżona nie przyznała się do zarzucanego jej czynu i złożyła wyjaśniania.

„Przestępstwo to zagrożone jest karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch” – podał Łapczyński.

W 2019 Dominika K., „artystka” i absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych zamieściła na Facebooku filmik, w którym zachęcała do zakupu rzeźb Maryi nawiązujących do wyglądu waginy w tęczowych barwach. Jak zapowiedziała, dochód z ich sprzedaży miał być przekazany na rzecz Kampanii Przeciw Homofobii.

Pod tym materiałem pojawiło się wiele negatywnych opinii, a film po jakimś czasie zniknął z profilu. Tymczasem zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożyło m.in. Ordo Iuris oraz Jan Strzeżek – lider Młodej Prawicy.

PAP/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl